Moje hodnocení
Hodnotili 3 uživatelé

Elizabeth Petersová ; [z anglického originálu ... přeložila Gisela Kubrichtová]

Krokodýl na písčině
nakladatel
rok vydání
vydání Vyd. 1.
jazyk česky
místo Frýdek-Místek
stran 278
rozměry 21 cm
ISBN 80-7218-127-0 (váz.)

Prodám tuto knihu

Tuto knihu nabízí

Nabízení knih k prodeji je dostupné pouze registrovaným uživatelům s ověřeným číslem mobilního telefonu. Zaregistrovat

Prodávající
Lokalita
Cena
Lawrence (1355)
Jičín
od 349 Kč

stav: dobrý

Na předsádce nálepka knihovny a nad tiráží dvě razítka. Ošoupaná spodní a horní hrana hřbetu, jinak ve velmi dobrém stavu včetně přebalu.

kniha 349 Kč
doporučená zásilka  55 Kč
osobní předání – Jičín  0 Kč

Sháním tuto knihu

Tuto knihu shání 4 uživatelé

Pokud ji vlastníte, můžete jim ji nabídnout.

Sháním tuto knihu

Jakmile knihu někdo nabídne, dáme vám vědět.

Pokud sháníte více knih, doporučujeme se nejdříve zaregistrovat. Je to zdarma.

Historie prodejů

Toto vydání se u nás v minulosti prodalo 11krát.

Komentáře


Čte se jedním dechem

Jedná se o první díl celé řady detektivních příběhů mladé ambiciozní ženy, archeoložky, konce 19. a počátku 20.století, působící nakonec v různých známých i méně známých oblastech Egypta. Zamiluje do slavného archeologa. Hlavní hrdinka je žena, která si svou osobností, povahou i schopnostmi, získá postupně nezměrnou úctu v arabském světě, ale i u svého partnera. Pomáhá tomuto svému obdivovanému a odvážnému muži bojovat se škůdci archeologie i proti nelegálnímu prodeji starožitností v zájmu Egypta a jeho kulturního dědictví. Její emancipovanost je její podstatnou vlastností, ale nepřestává být milující ženou s ryze ženskými, i když někdy poněkud svéráznými vlastnostmi. Sama je totiž aktivní organizátorkou a iniciátorkou boje proti nepravostem, často proti vůli svého muže, který má pak co dělat, aby ji zachraňoval z nebezpečných situací.
Je to v dnešních dobách poměrně uklidňující čtení, pro ženy, ale i muže romantiky, čtenáře, kteří nepřestali věřit na dívčí i klukovské sny. Tato kniha je zároveň klíčem k pochopení dalších příběhů sepsaných E. Petersovou o této ženě, příběhů zdánlivě si poněkud podobných, které vycházely postupně, né vždy chronologicky, což umožňovalo čtenáři pátrat po návaznostech jednotlivých osob, postav a míst archeologických nalezišť. Pro znalce archeologie je příjemné, že příběh né zcela, ale přibližně, probíhá ve stínu skutečných často slavných nálezů ve společnosti významných a proslulých archeologů.

Související knihy