Karin Lednická - Trh knih - online antikvariát

Kariéra

Karin Lednická, česká autorka, nakladatelka a překladatelka, vyrůstala ve městě Havířov. Jejím snem bylo stát se novinářkou. Ale ke své vysněné profesi se musela prodírat trnitou cestou. Ačkoliv si přála Karin Lednická po střední škole navázat na studium žurnalistiky, musela nastoupit po maturitě do práce, která se zcela míjela s jejími původními úmysly. Pracovala v průmyslových ostravských a karvinských podnicích. V jedné z výrob bylo její náplní práce dokonce zametat vapex. K žurnalistice se Karin dostala z počátku 90 let. Nejprve psala pro regionální periodika a v roce 1993 se vydala na rok studovat do Londýna angličtinu a historii. Krátce po jejím návratu z Anglie založila vlastní nakladatelství Domino a v mezičase se věnovala překládání beletrie. Vzhledem k tomu, že Karin prožila velkou část svého života v hornických regionech, není ani divu, že jejím knižním debutem je románová kronika Šikmý kostel. Příběh, který je založený na skutečných událostech a popisuje například obrovské důlní neštěstí na Karvinsku z roku 1894. Román se stal bestsellerem a má pokračovat jako trilogie. Druhý díl knižní série Šikmý kostel 2 vydala Karin v roce 2021 a získal ocenění Kniha roku. Dalším autorčiným bestsellerem je kniha Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie. Dílo připomíná životickou tragédii z období druhé světové války. Knihu autorka vydala ve svém nakladatelství Bílá vrána, které založila po tom, co v roce 2019 odprodala Domino českému nakladatelství Albatros.

Dětství

Karin Lednická se narodila 5. února 1969 v Karviné a dětství prožila ve městě, které se zrodilo z uhlí, v Havířově. Literatuře se Karin věnovala už od dětství. Už jako malá vášnivě četla a účastnila se různých literárních soutěží. Vždycky snila o tom, že se stane publicistkou.

Studium

Karin Lednická studovala na Střední ekonomické škole v Ostravě. Po maturitě si přála pokračovat ve studiích knihovnictví, nebo žurnalistiky, ale tehdejší situace jí to nedovolila. Proto po dokončení střední školy nastoupila do zaměstnání.

Karin Lednická, úspěšná česká spisovatelka bestsellerů, dokázala své čtenáře zaujmout hned na poprvé. Její díla přináší čtenářům poutavé a pravdivé příběhy české historie, o kterých se příliš nemluví.

„Opakovaně mařená naděje je mnohem horší než děsivá jistota.“ – Karin Lednická (z knihy Šikmý kostel)

Časté štítky autorčiných děl

karvinsko historický román Karviná anglická literatura 20. století česká próza román pro ženy Martina Cole 1921 pro ženy

Knihy

Životice Životice od 260 Kč 17 poptávek