Desatero dobrého prodejce - Trh knih - online antikvariát
ikona: jen vlastní knihy

1) Nabízejte jen knihy, které vám patří

Neprodávejte knihy partnera, dědečka, kamarádky. Veškeré inzerované knihy musí být ve vašem vlastnictví a dosahu. Není dobré nabízet knihy, které máte na chalupě, kam se dostanete jednou za měsíc. Není to seriózní.


ikona: vydání se musí přesně shodovat

2) Vydání se musí přesně shodovat s katalogem

Musí se shodovat obálka, rok vydání, nakladatel, typ vazby (vázaná vs. brožovaná) a ISBN (mají jen knihy vydané po roce 1990).
Podle čárového kódu na zadní straně knihy vás na správný záznam nejrychleji navede naše mobilní aplikace.

Pokud máte jiné vydání a nemůžete ho najít, přidejte ho pomocí formuláře Přidat titul do databáze. Neinzerujte zahraniční verzi knihy a rozhodně nevystavujte inzerát na knihu, která je vašemu titulu jen podobná, ať už obsahem nebo jen názvem.


ikona: kontaktní údaje do inzerátů ne

3) Kontaktní údaje do inzerátů nepatří

TrhKnih funguje na principu finanční úschovy a kontakty prodejce a kupujícího prozrazuje vzájemně až po uhrazení 100 % kupní ceny. Chráníme tak kupující proti podvodům a prodejce proti nesolventním a nevážným zájemcům.


ikona: jen papírové knihy

4) Jen papírové knihy

Kopie knih, e-knihy, audioknihy, časopisy a jiný neknižní sortiment na TrhKnih nepatří. Podívejte se na vyčerpávající seznam co ano a co ne.


ikona: popsat pravdivě stav

5) Popište pravdivě a úplně stav

Nejčastější defekty, mezi které patří podtrhávání, oděrky, razítka a další najdete v naší Galerii poškození. Silně poškozené, znečištěné, vlhké, plesnivé nebo zapáchající knihy patří do koše. Odstrašující příklady toho, co se na TrhuKnih nemělo nikdy objevit, najdete zde.


ikona: udržujte inzeráty aktuální

6) Udržujte inzeráty aktuální

Kdykoli se knihy zbavíte jinou cestou nebo o ni přijdete, odstraňte neprodleně inzerát z TrhuKnih. Lze to udělat i z mobilu.


ikona: lze pozastavit inzerci

7) Inzerci lze kdykoliv pozastavit

Jakmile se ocitnete v situaci, kdy pro vás prodej knih není možný nebo únosný (nemoc, přetížení v práci, jiné životní situace…), pozastavte všechny inzeráty. V sekci Nabízím to lze udělat hromadně po celých stovkách. Pokud jedete jen na dovolenou na týden nebo dva a nechcete přijít o své prodeje, máme pro to funkci dovolené.


ikona: komunikujte

8) Komunikujte!

Kupující je Váš obchodní partner, pokud se vyskytne nějaká anomálie s odbavením objednávky, informujte ho. Individuální dohody o termínech a úpravy objednávek prosím sdělte i nám.


ikona: nabízejte dopravu

9) Nabízejte dopravu

Umožněte zájemcům, aby si mohli nechat knihy zaslat. Podporujeme vedle České pošty i Zásilkovnu. Pokud u svých inzerátů zapnete alespoň jeden způsob dopravy, získáte o hodně více zájemců.


ikona: knihy dobře zabalte

10) Knihy dobře zabalte

Aby se předešlo poškození během přepravy, je nutné knihy pečlivě zabalit. Zejména chránit rohy dostatečným obalením kartonem nebo použitím bublinkové folie. Pomocníkem proti vlhkosti může být potravinová folie, která bývá dostupná téměř v jakékoli domácnosti. Do fólie se kniha balí jako první, pak teprve přijdou na řadu další obaly z papíru a/nebo lepenky.