Inzerujte knihy rychleji! Z mobilu. - blog - Trh knih - online antikvariát

Inzerujte knihy rychleji! Z mobilu.

Petr Sobotka / 25. 05. 2020

Jedním z hlavních cílů TrhuKnih je úspora vašeho času při prodeji knih přes Internet. Nyní si můžete do mobilu stáhnout naši čtečku čárových kódů, která zase o chlup všechno urychlí.

Aplikace na skenování čárových kódů

Vystavit k prodeji sto knih je díky naší připravené databázi knižních titulů otázkou zhruba jedné hodiny času. Když využijete naši čtečku čárových kódů, můžete zcela vynechat fázi vyhledávání té správné knihy.

Stáhněte si naši aplikaci

Připravili jsme malého, ale užitečného pomocníka ve formě aplikace, která promění váš mobil v čtečku čárových kódů knih. Aplikace je propojená přímo s portálem TrhKnih a po naskenování čárového kódu ze zadní strany knihy vás jednoduše hodí na stránku s danou knihou v naší databázi. Pak už stačí jen zmáčknout tlačítko Prodám tuto knihu a vyplnit cenu a stav.

Ne každá kniha má čárový kód

Knihy vyšlé na území České republiky začaly být označovány čárovými kódy až v 90. letech minulého století. To už je ale 30 let (!), takže knih s čárovým kódem máme v databázi několik set tisíc. Pokud chcete prodat starší titul, pak je stále nutné vyhledat jej v databázi ručně podle názvu pomocí vyhledávání v hlavičce našeho portálu.

Funguje to i s laserovými čtečkami

Pro antikvariáty a knihkupectví může být užitečné vyhledávat tituly přímo laserovými čtečkami. Když takovou čtečku připojenou k počítači pípnete do našeho vyhledávacího políčka, kniha rovnou vyjede.

Vyhledávání pomocí ISBN


Přejeme vám mnoho úspěšných transakci!
Petr Sobotka, provozovatel portálu

Komentáře


Trrr 30. 05. 2020 v 17:02
Výborná věc, jen narážím na spoustu knih, co nejsou ve vaší databázi vůbec,což je škoda

Maraia 02. 06. 2020 v 12:59
Dobrý den, pomohl by přidat do aplikace odkaz na stránky (např.jej vložit do horního nápisu "TRH KNIH"), pomohlo / urychlilo by mi to vstup do svého profilu, i když nemám zrovna po ruce knihu s čárovým kódem. Teď mám jak apku, tak záložku v prohlížeči...

poutnik 08. 07. 2020 v 15:19
Fajn vylepšení, teď by to ještě chtělo zapracovat na doplnění databáze... zkusmo jsem naskenoval 10 knih... u devíti z nich jsem se dozvěděl "Nic jsme nenašli." Tož asi tak. :-)

Aesinka 09. 07. 2020 v 20:40
Knihy do databáze může přidávat každý uživatel. Pokud tam tu svou nenajdete, nic vám nebrání ji tam přidat.;)

poutnik 12. 08. 2020 v 19:36
Aesinka - O to přece nejde. Jde o to, že dokud na 9 z 10 knih aplikace odpoví nenalezeno, je to sice hezké vylepšení, ale zatím ho člověk moc neužije. :-)

vladimir3043 16. 08. 2020 v 08:23
Aesinka: Tak to je opravdu úžasná rada! Tak si to zkuste v praxi sama, přidat sem schválně nějaké knihy. :-) Některé nejsou bohužel administrátory přidány-potvrzeny zde ani po 3 měsících od mého "přidání" :-( Když je vytvořím po měsících znova, tak stejně nic. Chci tady prodávat knihy pod správným vydáním a ISBN, ale tím, že mi je obratem nepotvrdí a nevloží do databáze, mám peška. Jen zbytečná práce a ztráta času. A to, že pak někteří prodejci klidně zadají knihy pod jiným (vázaným) vydáním a ISBN, když to jejich (brožované) nenajdou a ani to nepřipíšou do popisu, je taky k zbytečné zlosti a nespokojenosti všech potencionálních nakupujících. Ti si zde koupí jasně vázanou knihu a dostanou pak levný paperback, jen proto, že nebyl nikým přidán (promptně) do databáze...

Irrrie 02. 09. 2020 v 11:40
Souhlasím s komentáři, bohužel pokud již není titul v databázi, nemá to většinou ani smysl dělat, přidávání opravdu velmi vázne.

poutnik 09. 09. 2020 v 11:56
Navíc má aplikace mouchy.. občas nejde spustit.

ynne 21. 10. 2020 v 10:06
Taky jsem zkoušela přidat knihy do databáze – víc jak půl roku zpátky – a bohužel se s nimi nic dál nestalo. Moc by pomohlo mít seznam knih, co jsme přidali, někde v nastavení. A k tomu přidat status, že čekají na schválení, nebo že byly zamítnuty (a proč). :) Abychom je alespoň nemuseli zadávat dvakrát...

poutnik 06. 11. 2020 v 09:14
@ynne: To je dobrý nápad!

petrsobotka 15. 09. 2021 v 12:20
@ynne: systém zadávání nových knih se na podzim minulého roku změnil a přidávání je okamžité, není třeba čekat na schválení.

Docktor 17. 09. 2021 v 22:18
super, ze existuje čtečka kodu v aplikaci se dozvidam nahodně az dnes. Dobra prace, pece o prodejce.

Pro přidávání komentářů se prosím přihlašte.