J. K. Rowling - Trh knih - online antikvariát

Kariéra

J. K. Rowling je populární anglickou spisovatelkou současné doby. Proslavila se především knihami o malém čaroději z Bradavic. Díky nim se z matky a ženy chudších poměrů, stala J. K. Rowling jednou z nejbohatších žen Velké Británie. Myšlenka na napsání knih pro děti o chlapci, který studoval kouzelnickou školu, přišla autorce na mysl náhle. Nápad se jí zrodil v roce 1990 při jedné z jejích cest vlakem do Londýna. J. K. Rowling měla od samého začátku promyšlené hlavní hrdiny i to, že knih se slavnou postavou Harryho Pottera bude celkem sedm. Na prvním díle Harry Potter a Kámen mudrců pracovala dlouhých 5 let. Během té doby se autorka přestěhovala do Portugalska, provdala se a narodila se jí dcera Jessica. Manželství však úspěšné nebylo a Rowling se stěhovala do Skotska, v zavazadle si vezla hotové první tři kapitoly Harryho, a v každé volné chvíli dopisovala svůj bestseller po kavárnách v Edinburghu. Když knihu dokončila poslala ji několika agentům, z nichž pouze jeden projevil zájem. Poté trvalo přesně rok, než společně našli vydavatele, který knihu publikoval. První vydání vyšlo v roce 1997, a když publikovala první díl Harryho Pottera o rok později v USA, život J.K. Rowling se navždy změnil. Napsat dalších šest dílů trvalo autorce 10 let. Slavná britská spisovatelka za svou kariéru pracovala na dalších zajímavých knihách pod pseudonymem Robert Galbraith, kdy svou tvorbu věnovala i detektivním románům. Jedním z nich je například Volání kukačky. J.K. Rowling se ocitla také v roli scenáristky a napsala textovou předlohu k filmu Fantastická zvířata a kde je najít, který společně s dalšími díly vyšel i v knižní podobě.

Dětství

J.K Rowling se narodila 31.července 1965 v anglickém městě Yate. Autorku zajímalo psaní už od dětství. Teprve v jejích šesti letech napsala první krátký příběh o králíkovi. V 11 letech se už pustila rovnou do prvního románu.

Studium

Po dokončení střední školy se J.K. Rowlingová rozhodla vystudovat francouzštinu na Exeterské univerzitě, na přání svých rodičů. Při studiích absolvovala také roční pobyt v Paříži.

J.K. Rowlingová se zapsala především do dětských srdcí svou řadou románů o mladém kouzelníkovi a jeho dobrodružstvích. Díky sérii Harry Potter se autorka vyšplhala na přední příčky žebříčku celosvětově úspěšných autorů, zároveň i nejbohatších žen.

„Někdy člověk musí myslet na víc než na svoje vlastní bezpečí, někdy prostě musí myslet na větší dobro.“ – J.K. Rowling (z knihy Harry Potter a relikvie smrti)

Časté štítky autorčiných děl

Harry Potter anglická literatura pro mládež fantasy J. K. Rowlingová zfilmováno ilustrované vydání Jim Kay pro děti a mládež pro děti

Knihy

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád 10 vydání od 190 Kč 33 poptávek


Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců 16 vydání od 150 Kč 442 poptávek

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrcůilustrované vydání 3 vydání od 130 Kč 31 poptávek

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár 2 vydání od 400 Kč 15 poptávek

Harry Potter a ohnivý pohár Harry Potter a ohnivý pohár 13 vydání od 100 Kč 32 poptávek

Harry Potter a princ dvojí krve Harry Potter a princ dvojí krve 11 vydání od 200 Kč 17 poptávek

Harry Potter a prokleté dítě Harry Potter a prokleté dítě 2 vydání od 150 Kč 11 poptávek

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti 8 vydání od 220 Kč 50 poptávek

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata 16 vydání od 100 Kč 73 poptávek

Harry Potter a tajemná komnata Harry Potter a tajemná komnata 2 vydání od 415 Kč 27 poptávek

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu 16 vydání od 90 Kč 88 poptávek

Vánoční prasátko Vánoční prasátko od 200 Kč 7 poptávek

Knihy přidané uživateli