Jak prodat knihy - Trh knih - můj antikvariát online

Jak prodat knihyPřišli jste sem nejspíš proto, že máte jednu, sto nebo deset tisíc knih na prodej. Ať už je to číslo jakékoli, dokážeme vám pomoci. Jsme knižní portál, kde si lidé prodávají knihy navzájem.

Základem je inzerce knih

Na našem portálu se inzeruje každá jednotlivá kniha zvlášť. A každá má také svoji pevnou cenu, kterou si určujete vy sami. Možná jste se právě zděsili při pohledu do knihoven v různých pokojích vašeho domu. „To nejde zvládnout“. Jde, my na to máme systém!

Šetříme váš čas

U nás stihnete vystavit do prodeje klidně sto knih za hodinu. Máme předpřipravenou databázi knih s téměř milionem českých knížek (ano, skutečně jich vyšlo tolik). Princip je tedy jen najít titul, podívat se, za kolik se kdy prodal a přidat k němu svoji férovou nabídku.

Nemusíte vypisovat název, autora, rok vydání, nakladatele, opisovat anotaci, fotit přebal. To vše jsme už udělali za vás.

Zrno od plev

Knižních titulů existuje obrovské množství a vzhledem k tomu, že knihy jsou již od vynálezu knihtisku ze své podstaty sériové zboží, téměř žádný exemplář není unikát. Čím větší náklad, tím menší šance, že knihu prodáte za zajímavé peníze, to je poměrně jednoduchá matematika. Pomůžeme vám určit, které knihy má smysl inzerovat. U každé položky z naší databáze knih se ukazuje, zda se někdy prodala. Snadno tak zjistíte, zda má smysl ji dávat do nabídky. U některých knih poznáte sami, že patří do kontejneru: různé statistické ročenky, literatura na úrovni telefonních seznamů apod. Také platí, že téměř každá kniha ve špatném stavu patří do kontejneru. Rarit prodejných ve stavu silného poškození je jen velmi málo. Ale ověřit si to samozřejmě přes náš katalog kdykoli můžete.

Co s knihami, které nemá smysl inzerovat?

Úcta ke knihám je na místě. Málokdo má to srdce vyhodit knihy do kontejneru na papír. Existuje pár smysluplnějších způsobů, co s neprodejnými knihami udělat. Knihovny většinou takové kusy nechtějí, ale najdete spoustu veřejných míst, kde knihy přečkají nepřízeň počasí v suchu a mohou si najít nového, často náhodného majitele. Určitě jste slyšeli např. o Knihobudkách.

Cenu knihy vám pomůžeme určit

Knihy,které se u nás v minulosti prodaly (a byly jich stovky tisíc) mají veřejně zobrazený graf s cenou. Snadno si tak uděláte představu, za kolik svoje knihy vystavit.

Příklad grafu historie ceny u knihy Bohatý táta, chudý táta

Cenu vašich inzerátů samozřejmě můžete kdykoli změnit.

Maximalizujeme váš zisk

Na dražbu jedné knihy je dobré Aukro. Pokud chcete z jedné konkrétní knihy „vytřískat“ co nejvyšší částku a těšíte se na to, jak ze starodávného výtisku Babičky nebo Máje zbohatnete, potřebujete aukci.

My se snažíme maximalizovat počet knih, které prodáte za reálnou tržní cenu. Zejména díky efektivitě práce, která pramení z naší databáze knih, budete moci vystavit snadno velké množství knížek k prodeji a oslovit tak široké spektrum zájemců. Inzeráty nemají expiraci, nemusíte je točit znovu a znovu.

Vaše nabídka je vždy aktuální

Odpadají nešikovné metody inzerce známé z Sbazaru nebo Facebooku.

Když si někdo vaší knihu objedná, automaticky zmizí z nabídky a váš profil tak obsahuje stále jen aktuální inzeráty.

Platby jsou rychlé

Fungujeme jako úschova peněz. Kupující platí nejprve nám a prodejce získá peníze až po doručení knih. Díky platební bráně GoPay, pomocí níž zpracováváme platby kartou, je až polovina objednávek zaplacena téměř okamžitě. S prodanými knihami tak můžete jít ještě ten samý den na poštu nebo dohodnuté místo osobního předání. Ostatní platby chodí většinou převodem, na začátku roku 2020 díky zavádění instantních převodů mnoha českými bankami je platba možná taktéž ten samý den.

Poplatky jen z opravdových prodejů

U nás existuje jen jediný typ poplatku. Když knihu prodáte a nový majitel ji má v ruce, teprve tehdy účtujeme provizi 15 % z ceny knihy (spodní hranice provize je 11 Kč). Provize se strhne automaticky z vašeho uživatelského účtu. Nebudeme vám posílat žádné výzvy k úhradě, žádné faktury po splatnosti. Podrobný přehled vyúčtování Vám ale samozřejmě dáme a pokud podnikáte, můžete si dát do účetnictví daňový doklad, který Vám automaticky poskytneme ve formátu PDF ke každé dokončené objednávce.

Metodika prodeje

Jedna z možností je sednout si k počítači, položit si vedle krabici knih a jednu po druhé inzerovat.

K organizaci vašich krabic pak můžete použít poličky, to jsou seznamy knih ve vaší virtuální knihovničce. Poliček si můžete vytvořit kolik chcete a pojmenovat je třeba „knihovna v dětském pokoji v 1. patře“ nebo „krabice č. 7 od televize“. Do poliček si ale můžete dávat i knihy, které prodat vůbec nechcete – polička jedné naší uživatelky se jmenuje „poklady - nikdy neprodám“.

Jsme platforma

Od založení v roce 2013 se snažíme kultivovat český trh s antikvárními knihami, více o naší misi si přečtěte zde. Naším smyslem je provozovat tržiště, kde se potkávají všichni se zájmem o knihy, ať už v roli čtenářů – kupujících, nebo prodejců. A nejlepší je, že spousta našich uživatelů dělá obojí.

Kde nás najdete

Nemáme žádný sklad ani prodejnu, náš prodejní kanál je daleko efektivnější – je to Internet. Najdete nás tu 24 hodin denně, v noci, o svátcích, za bouřky. Ale co je daleko důležitější, ostatní čtenáři tu najdou vaše knihy, NONSTOP.

Samozřejmě máme sídlo firmy a kanceláře, jsme normální česká firma (více v obchodních podmínkách), jsme živí lidé, nejsme anonymní, můžete nám napsat a zavolat.


Začít prodávat